Profesjonalne CV

List motywacyjny

Podanie o Pracę


wzór cv

Poprawna struktura CV


CV jest naszym pierwszym narzędziem kontaktu z nowym pracodawcą, dlatego ważna jest
zarówno jego treść jak i struktura, która powinna być uporządkowana i przejrzysta.


Oto Informacje, których nie może zabraknąć w profesjonalnym CV:

Dane osobowe:

Pozwalają na bezpośrednie skontaktowanie się z kandydatem.Należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, aktualny adres, numer telefonu i kontakt mailowy.

Wykształcenie:

W tym miejscu należy podać nazwę uczelni, kierunek, prowadzoną specjalizacje oraz datę rozpoczęcia i zakończenia nauki. Informacje należy wpisać w odwróconej kolejności chronologicznej - zaczynając od tego, co miało miejsce ostatnio.

Doświadczenie zawodowe:

Podajemy nazwę firmy, datę rozpoczęcia i zakończenia pracy, zajmowane stanowisko, a także zakres pełnionych obowiązków. Tutaj również obowiązuje odwrócona kolejność chronologiczna. Obowiązującą zasadą jest, że u góry dokumentu umieszczamy najbardziej aktualne informacje ,czyli ostatnie lub obecne miejsce pracy. Następnie cofamy się opisując kolejne stanowiska aż do momentu pierwszego miejsca pracy.

Osiągnięcia:

Osoby z dłuższym doświadczenie zawodowym mogą sobie pozwolić na umieszczenie informacji o projektach lub konkursach zakończonych sukcesem. Warto jest wyselekcjonować sukcesy istotne dla konkretnej oferty pracy.

Umiejętności:

Warto wspomnieć o posiadanych umiejętnościach, które w sposób pośredni lub bezpośredni mogą być związane z charakterem pracy, o którą stara się kandydat.Informacje o stopniu znajomości języków obcych, umiejętność obsługi komputera oraz znajomości oprogramowania.

Zainteresowania:

Często jako ostatni punkt wpisuje się zainteresowania. Najkorzystniejsza sytuacją jest, kiedy zainteresowania pokrywają się w pewnym stopniu z przyszła pracą. Można wówczas przekonać pracodawcę, że wykonywanie obowiązków będzie dla nas przyjemnością.

Klauzula:

Życiorys bez zamieszczonej klauzuli nie jest brany pod uwagę w procesie rekrutacji. Jeśli nie zamieścisz zgody na przetwarzanie swoich danych to pracodawca z powodów prawnych musi pominąć nasze podanie.Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.