Profesjonalne CV

List motywacyjny

Podanie o Pracę


podanie o pracę wzór

Podanie o pracę


Zasady pisania profesjonalnego podania o pracę nie różnią się zbytnio od tych ,które należy stosować podczas pisania innych dokumentów. Do najważniejszych rzeczy o których należy bezwzględnie pamiętać jest to że od jakości ,estetyki oraz przejrzystości naszego podania zależy bardzo wiele.

Musimy wystrzegać się wszelkich błędów (ortograficznych czy literówek), a przede wszystkim będów w nazwie firmy czy danych osoby do której kierujemy pismo . Postarać się aby nasze podanie o pracę było czytelne i miłe dla oka. Dlatego na pewno dobrego wrażenia nie pozostawi po sobie podanie pogniecione, napisane odręcznie czy wydrukowane na brudnym lub kiepskiej jakości papierze.
Podanie o pracę powinno być przejrzyste, rzeczowe i zwięzłe.

Oto podstwowe zasady dotyczące formy podania o pracę:

W lewym górnym rogu strony powinny znaleść się nasze dane kontaktowe : imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon i adres e- mail . W prawym górny rogu, należy umieścić miejscowość i datę pisania dokumentu.
Następnie poniżej naszych danych po prawej stronie umieszczamy dane osoby do której skierowane jest podanie. Zapisujemy imię i nazwisko dyrektora, nazwę i adres firmy.
Bardzo ważne jest aby pismo rozpocząć odpowiednim zwrotem grzecznościowym np.: ,,Szanowny Panie Dyrektorze”. Poniżej zwrotu grzecznościowego piszemy prośbę o przyjęcie do pracy. Oto przykładowa treść podania: ,,Zwracam się z uprzejmą prośbą o zatrudnienie mnie na stanowisku(..)” Następnie przedstawiamy swoje kwalifikacje, wyróżniając te które będą najbardziej wymaganei przydatne na przyszłym stanowisku pracy. Podsumowując dziękujemy za przeczytanie podania i zwracamy się z prośbą o pozytywne rozpatrzenie podania lub kontakt.
Na koniec używamy zwrotu grzecznościowego np.: ,,Z poważaniem”, a pod tym składamy swój własnoręczny podpis.

Oto schemat podania o pracę:

podanie o pracęNasza strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.