Profesjonalne CV

List motywacyjny

Podanie o Pracę


list motywacyjny

Właściwa forma listu motywacyjnegoList motywacyjny powinien być przejrzysty, rzeczowy i zwięzły.Należy pamiętać, że od sposobu, w jaki zostanie przedstawiona w nim nasza sylwetka, pracodawca zdecyduje, czy zostaniemy zaproszoni na rozmowę kwalifikacyjną czy też nie.Oto podstwowe zasady dotyczące formy listu motywacyjnego:

Profesjonalny list motywacyjny powinien być napisany na białym papierze, na jednej stronie formatu A4. Powinien być rzeczowy ,staranny i napisany czytelną czcionką.

W lewym górnym rogu strony powinny znaleść się nasze danye kontaktowe : imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon i adres e- mail .W prawym górny rogu, należy umieścić miejscowość i datę pisania dokumentu.

Dane osoby oraz adres firmy, do której kierowany jest list powinny znaleźć się na prawo od środka poniżej naszego nazwiska i daty. Koniecznie należy sprawdzic czy poprawnie napisaliśmy dane osoby, do której kierujemy swoją aplikację - to bardzo ważne. Następnie możemy umieścić nagłówek, typu: Szanowny Panie Dyrektorze!, Szanowni Państwo! itp.

W pierwszej części listu informujemy pracodawcę o tym, gdzie zapoznaliśmy się z przedstawioną ofertą pracy,oraz na jakie stanowisko aplikujemy. W kolejnej części dokumentu należy zaprezentować swoje motywy do pracy na danych stanowisku, w danej firmie oraz wyjaśnić w jakim stopniu wiąże się to z dotychczasowym doświadczeniem zawodowym, kwalifikacjami, predyspozycjami oraz preferencjami. Można dokładniej niż w CV opisać zakres obowiązków z poprzedniego miejsca pracy, jeśli zostały tam nabyte umiejętności przydatne na stanowisku, o które aplikujemy. Nie warto tez powtarzać tych cech, które zawarliśmy w CV, a skupić się jedynie na tym, co przyda nam się w pracy na stanowisku, o które się staramy.

W ostatniej części listu motywacyjnego należy wyrazić chęć do pełniejszego przedstawienia swojej osoby podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz gotowość do pojawienia się na niej w dowolnym terminie, ustalonym przez rekrutera.

List kończymy sformułowaniem: „z wyrazami szacunku” lub „z poważaniem” oraz własnoręcznym podpisem.Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.